Modlitwa o abstynencję zgromadziła na Górze Chełmskiej około stu osób

2022-08-08 9:28
32. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości
Autor: Magda Wanowska-Miksa 32. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości odbyła się 6 sierpnia w Koszalinie.

Około stu osób wzięło udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Trzeźwości na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Pielgrzymi przybyli z Wrocławia, Konina, Złotowa, Czaplinka i innych miejscowości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Modlili się o abstynencję od alkoholu dla siebie, członków swoich rodzin i całego narodu. Inni dziękowali za trwanie w trzeźwości.

Modlitwa o abstynencję zgromadziła na 32. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Trzeźwości około stu osób związanych z ruchem trzeźwościowym. W sobotę rano pielgrzymi wyruszyli sprzed kościoła Ducha Świętego do Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej.

-Przyjechałam, żeby podziękować Bogu za 25 lat trzeźwości i modlić się za innych, aby także doznali tej łaski

-mówi Anna, pielgrzymująca z Czaplinka.

Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej, którą sprawował dla nich biskup diecezjalny Edward Dajczak. Ordynariusz w kontekście Pielgrzymki zwrócił uwagę na to, że alkohol jest dużym zagrożeniem dla młodego pokolenia:

-Problem uzależnień dotyka wszystkich, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że bez miary albo zakamuflowane reklamy alkoholu docierają do młodego pokolenia. Oni nauczycieli się, że nie daje się bawić bez używek, a alkohol jest najbardziej pod ręką, jest dzisiaj aż przerażająco dostępny. Zadaniem Kościoła w tej sytuacji jest sygnalizować, że ten problem występuje i działać, aby ta świadomość narastała, a modlitwa była powtarzana w różnych kontekstach, aby to dotarło do jak największej grupy społecznej, ponieważ kształtują się nawyki społeczne takie, czy inne.

Uczestnicy 32. Pielgrzymki Trzeźwości wysłuchali także konferencji terapeuty uzależnień Jerzego Protasiuka i odbyli mityng AA.

Listen to "32. Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości" on Spreaker.