Na dwóch kółkach po terenie Nadleśnictwa Polanów

2024-06-17 15:22
100km na 100-lecie Lasów Państwowych”
Autor: materiały prasowe

"100km na 100-lecie Lasów Państwowych”- na rajd rowerowy pod taką nazwą zaprasza Nadleśnictwo Polanów. Impreza sportowa odbędzie się 29 czerwca. Do wyboru będą trzy trasy o różnej długości i różnym poziomie trudności. Wszystkie będą wiodły głównie przez tereny leśne wokół Polanowa.

-Najważniejsze jest dla nas, aby pokazać piękno lasu i okolic Polanowa, a także na czym polega nasza praca

- podkreśla Jacek Todys, nadleśniczy Nadleśnictwa Polanów.

Dla uczestników rajdu przygotowano trzy trasy. Każda rozpocznie się przy siedzibie Nadleśnictwa Polanów przy ul. Klonowej. Pierwsza to Trasa familijna przeznaczona dla dzieci i dorosłych. W większości przebiega przez tereny leśne, drogami szutrowymi i polno-leśnymi oraz ścieżkami rowerowymi na terenie Polanowa. Cała trasa będzie oznaczona zielonymi strzałkami oraz zieloną taśmą, a dla chętnych będzie możliwe pobranie śladu GPX. Przejazdy przez drogi asfaltowe będą zabezpieczone przez organizatorów. Rowerzyści gromadzą się około godz. 11.00, by półgodziny później wyruszyć. Na tę trasę nie są wymagane zapisy. Na mecie na wszystkich będzie czekał słodki poczęstunek.

Druga Trasa light oznaczona kolorem niebieskim liczy 50 km. Udział w tym rajdzie dla osób powyżej 13 lat, osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Trasa wiedzie przez tereny leśne, drogami betonowymi, szutrowymi i polno-leśnymi, będzie tam kilka wymagających podjazdów. W połowie trasy przewidziany jest punkt regeneracyjny. Cała trasa będzie oznaczona niebieskimi strzałkami oraz niebieską taśmą, a dla chętnych będzie możliwe pobranie śladu GPX. Uczestnicy będą musieli potwierdzić przejazd poprzez przejechanie przez nieoznakowane punkty pomiarowe na trasie. Przejazdy przez drogi wojewódzkie będą zabezpieczone przez organizatorów. Start o godz. 10:30, zbiórka pół godziny wcześniej.

Trasa hard (czerwona) to główna trasa rajdu, która liczy 100 km i do jej pokonania zaproszeni są dorośli, doświadczeni rowerzyści. Droga przebiega przez tereny leśne. Na trasie wystąpi duża liczba podjazdów. Trasa będzie oznaczona czerwonymi strzałkami oraz czerwoną taśmą . Dla chętnych możliwość pobrania śladu GPX. Uczestnicy będą musieli potwierdzić przejazd poprzez przejechanie przez nieoznakowane punkty pomiarowe na trasie. Przejazdy przez drogi wojewódzkie będą zabezpieczone przez organizatorów. Godzina zbiórki – 8:30, a start o 9:00.

Dla najlepszy rowerzystów tras 50 i 100 km są przewidziane nagrody w postaci bonu do sklepu sportowego. Natomiast na mecie na wszystkich będzie czekał posiłek. Zapisy m. in. na stronie dostartu.pl Dla pierwszych 100 zarejestrowanych rowerzystów przygotowano pakiety startowe.

Listen to "Jacek Todys, nadleśniczy Nadleśnictwa Polanów" on Spreaker.