Na koszalińskiej giełdzie policja zabezpieczyła podrobioną odzież o wartości 100 tys. zł

Podrobiona odzież
Autor: materiały prasowe Podrobiona odzież została zabezpieczona przez koszalińską policję.

Na koszalińskiej giełdzie policja zabezpieczyła podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około 100 tysięcy złotych. Właścicielom fałszywych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie skontrolowali wytypowane punkty handlowe na terenie koszalińskiej giełdy. Podczas kontroli okazało się, że na trzech stanowiskach oferowano do sprzedaży podrobione produkty znanych firm.

Łącznie policjanci zabezpieczyli około 230 sztuk odzieży, oznaczonej nielegalnie zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na około 100 tys. złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku 63,46 i 43 lata niebawem usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.