Nadleśnictwo Polanów dołączyło do ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych #sadziMY

2022-09-28 16:41
#sadziMY
Autor: materiały prasowe

Nadleśnictwo Polanów dołączyło do ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych #sadziMY. W ten czwartek i piątek będą rozdawać mieszkańcom regionu darmowe sadzonki drzew. To czwarta edycja ogólnopolskiej akcji „Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami”.

W Polanowie sadzonki będą rozdawane przed siedzibą Nadleśnictwa Polanów przy ul. Klonowej 12 w godzinach 9.00 – 15.00 Każdy będzie mógł otrzymać za darmo jedną sadzonkę, którą będzie mógł później zasadzić w swoim ogrodzie. Leśnicy podpowiedzą, jak to zrobić najlepiej, by drzewko przyjęło się i rosło. Rozdawane będą sadzonki rodzimych gatunków drzew, takich jak sosna, świerk, jabłoń, ale też grab, który bardzo dobrze sprawdza się w obsadzaniu żywopłotów i jest doskonałym schronieniem dla ptaków.

Punkt kulminacyjny ogólnopolskiej akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek, 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła Para Prezydencka, prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda.

W Polsce jest 429 nadleśnictw, które na tegoroczną akcję przygotowały w sumie milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Każdego roku w Lasach Państwowych sadzi się około 500 milionów drzew.