Nakłaniali do zabójstwa policjanta – teraz staną przed sądem [ROZMOWA]

2022-06-27 13:50
Akt oskarżenia za podżeganie do zabójstwa policjanta
Autor: pixaby Akt oskarżenia za podżeganie do zabójstwa policjanta

Jest akt oskarżenia dla dwóch 39-latków za podżeganie do zabójstwa policjanta. Akt przeciwko Tomaszowi A. i Markowi S. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie. Już wcześniej obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków.

- Sprawcy zanim postanowili doprowadzić do śmierci policjanta, grozili funkcjonariuszowi popełnieniem przestępstw na szkodę członków jego najbliższej rodziny, a także przekazywali jego przełożonym anonimowe i nieprawdziwe informacje, które miały podważyć do niego zaufanie. Jak ustalili śledczy, funkcjonariusz wykonując swoje obowiązki, utrudniał działalność przestępczą grupy przestępczej i 3 lata temu przyczynił się do aresztowania jednego z oskarżonych – powiedział Radiu Plus rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, Ryszard Gąsiorowski.

Potencjalny wykonawca wyroku za dokonanie zbrodni miał otrzymać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Aktualnie obaj oskarżeni przebywają w areszcie. Grozi im nawet dożywocie.

Listen to "Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, Ryszard Gąsiorowski" on Spreaker.