Nie każdy rodzic chce pomocy dla swojego dziecka [ROZMOWA]

2023-01-12 12:12
Warto skorzystać z pomocy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie
Autor: MK Warto skorzystać z pomocy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie

Trwa nabór wniosków do uczestnictwa w programie „Za życiem” realizowanego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Koszalinie. Poradnia prowadzi także nabór specjalistów, którzy chcieliby pracować w ramach tego programu.

- Poszukujemy specjalistów z zakresu terapii psychologicznej, pedagogicznej, fizjoterapii, logopedów. Z chęcią podejmiemy współpracę z dogoterapeutami. Program „Za życiem” to program skierowany do dzieci, które urodziły się z niepełnosprawnościami, ale także do dzieci, które są zagrożone niepełnosprawnościami – powiedziała Radiu plus dyrektorka Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koszalinie, Małgorzata Ruhnke.

Są rodzice, którzy bardzo chętnie korzystają z pomocy specjalistów, są niestety także tacy, którzy nie chcą żadnej pomocy.

- Zaangażowanie rodziców i ich otwartość na pomoc są bardzo ważne. To od całego środowiska w którym rozwija się dziecko zależy sukces terapii. Sami specjaliści bez wsparcia otoczenia niewiele wskórają. Część rodziców boi się, że zostanie oceniona, jako źli rodzice. A właśnie sięgnięcie po pomoc dla swojego dziecka jest dowodem na to, że są rodzicami dobrymi – mówi Małgorzata Ruhnke.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie mieści się przy ul. Andersa 32. Niezbędne informacje także na stronie internetowej placówki: www.poradnia.powiat.koszalin.pl.

Listen to "Małgorzata Ruhnke, Powiatowa poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie" on Spreaker.