Nowa Galeria Sztuki powstała w Słupsku

2022-06-02 13:28
Galeria Sztuki Plastyk Słupsk
Autor: materiały prasowe Na razie w Galerii można zobaczyć prace nadesłane na konkurs na identyfikacje wizualną tego miejsca.

Galeria Sztuki powstała w Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku. Mieści się w wyremontowanym budynku przy ul. Przemysłowej 25. Będą mogli tutaj wystawiać swoje prace uczniowie oraz inne zainteresowane osoby. Przestrzeń przygotowana jest do prezentacji fotografii, obrazów, rzeźb i innych wyrobów artystycznych. Są tam także pracownie.

Galeria Sztuki Liceum Sztuk Plastycznych w Słupsku mieści się w wyremontowanym budynku przy ul. Przemysłowej 25, gdzie wcześniej prowadzono szwalnię. W trakcie remontu przystosowano budynek do działalności oświatowej i będzie on przeznaczony na szeroko rozumianą Galerię Szkolną. Ale swoje prace będą mogli tam prezentować nie tylko uczniowie i absolwenci Plastyka, a także artyści ze Słupska i okolic. W budynku znajdują się także liczne pracownie. Wymienia Monika Stępnik, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych:

-Mamy tutaj dwie pracownie projektowe, pracownię rzeźby i ceramiki, na piętrze znajduje się pracownia rysunku i malarstwa oraz fotografii. Jest także jedna pracownia, która jeszcze czeka na swoje przeznaczenie.

Listen to "Monika Stępnik, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych" on Spreaker.

Uroczyste otwarcie Galerii Sztuki odbędzie się już jutro (04.06) o godz.13.00. Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka podkreśla, że to kolejna działalność Liceum Plastycznego, z której miasto może być dumne.

Listen to "Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka" on Spreaker.

Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza w Słupsku powstało w 2003 r. Szkoła przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach artystycznych oraz do pracy w zawodach, w których potrzebne są umiejętności plastyczne.