Nowa i nietypowa wystawa w Muzeum Ziemi Karlińskiej

2022-10-27 17:20
wystawa modelarska w Karlinie
Autor: materiały prasowe

Jutro otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ziemi Karlińskiej. Tym razem w muzeum swoją pasję zaprezentują dwaj mieszkańcy Karlina. Adam Wachol oraz Igor Jeżyna fascynują się modelarstwem i właśnie tym, chcą podzielić się z mieszkańcami.

Wystawa to prezentacja replik pojazdów militarnych, samolotów z okresu II wojny światowej w formie modeli. Modelarstwo to pasja, polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako rozrywka, zabawa i hobby, ale może być także sportem.

Modelarstwo, prezentowane na wystawie, przede wszystkim związane jest z modelarstwem redukcyjnym, polegającym na możliwie dokładnym odwzorowaniu wyglądu obiektu, z zachowaniem określonej skali. Takie modelarstwo prezentują autorzy wystawy, dwaj mieszkańcy Karlina. Na ekspozycji można obejrzeć modelarstwo plastikowe Igora Jeżyny i modelarstwo kartonowe, które reprezentuje Adam Wachol.

Otwarcie wystawy „Adam Wachol oraz Igor Jeżyna. Repliki pojazdów i samolotów militarnych” w piątek, 28 października o godz. 17:00 w Muzeum Ziemi Karlińskiej. Autorzy będą obecni i chętnie opowiedzą więcej o swojej pasji i prezentowanych modelach.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 23 grudnia. Muzeum zaprasza od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 16.00 oraz w soboty od 10.00 do- 14.00.

Listen to "Krystian Zalewski, kustosz karlińskiego Muzeum" on Spreaker.