Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi koszalińskiej Policji

2022-06-20 16:26
Nowi funkcjonariusze koszalińskiej Policji
Autor: materiały prasowe Nowi funkcjonariusze koszalińskiej Policji

Tym razem „służyć wiernie Narodowi” przysięgało 5 nowych policjantów. Nowo przyjęci funkcjonariusze wypowiedzieli słowa Roty, składając uroczyste ślubowanie w budynku Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, w obecności I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Marcina Pilarczyka oraz Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Piotra Pluto-Prądzińskiego.

Komendant, w krótkim wystąpieniu pogratulował i podziękował młodym funkcjonariuszom wyboru tej formacji. Podkreślił też, że nie jest to łatwa służba i nie każdy się do niej nadaje. Dlatego proces rekrutacji musi skutecznie selekcjonować osoby, które później wyjdą na ulice dbać o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców.

-Praca w policji ma swoje trudne do spełnienia wymagania, ale daje również to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To okazja do szerokiego rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To również możliwość pracy w różnych pionach i przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania

- mówi kom. Monika Kosiec, rzecznik KMP w Koszalinie.

Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swojej jednostki.