Nowoczesny sprzęt kardiologiczny trafił do szpitala w Słupsku

2022-07-26 13:55
zestawy do telerehabilitacji kardiologicznej
Autor: materiały prasowe

Pięć zestawów do hybrydowej telerehabilitacji pacjentów z problemami kardiologicznymi trafiło na Oddział Kardiologii słupskiego szpitala. To nowoczesny sprzęt, który pozwoli pacjentom w bezpieczny sposób wracać do zdrowia we własnym domu.

Zestawy do hybrydowej telerehabilitacji pacjentów z problemami kardiologicznymi wraz z oprogramowaniem przekazała słupskiemu szpitalowi jedna z firm medycznych. W skład każdego zestawu wchodzą: smartphone z dedykowaną aplikacją mobilną, urządzenie do pomiaru EKG, ciśnieniomierz oraz waga.

Dzięki zestawom pacjenci, którzy najpierw uczą się treningu pod okiem fizjoterapeuty na Oddziale Kardiologii, mogą bezpiecznie kontynuować treningi w domu. Fizjoterapeuta będzie mógł na bieżąco kontrolować ich ciśnienie, tętno, EKG i ocenić trening.

- Choroby serca są chorobami cywilizacyjnymi, ale dzięki skutecznemu leczeniu na wysokim poziomie jakie zapewniają nasi kardiolodzy, oraz takim rozwiązaniom jak nowoczesna telerehabilitacja, pacjenci mogą cieszyć się dobrą formą i nadal być aktywni zawodowo

- podkreśla Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Oferowane rozwiązanie spełnia aktualne wymogi rozporządzenia dotyczące hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej NFZ.