Nowy radiowóz zasilił flotę słupskiej policji

2023-03-28 16:41
Radiowóz słupskiej policji
Autor: https://slupsk.policja.gov.pl/

Słupska policja otrzymała nowy radiowóz. Samochód kosztował 120 tys. zł, a jego zakup w połowie został sfinansowany z budżetu miasta Słupska.

Radiowóz wyróżnia się nowym oznakowaniem, które poprawia jego widoczność na drogach. To 34. pojazd w oznakowanej flocie radiowozów słupskiej policji. Auto z silnikiem o pojemności 1,5 litra i 160 KM mocy rozpoczęło już służbę w I Komisariacie Policji w Słupsku, czyli miejscu, gdzie policja realizuje najwięcej zadań związanych z bezpieczeństwem. Tylko w ubiegłym roku w Słupsku i powiecie słupskim policjanci realizowali kilkadziesiąt tysięcy interwencji, z których około 80 procent wymagało przemieszczenia się i do ich przeprowadzenia konieczne było wykorzystanie radiowozów. Te dane obrazują jak ważnym narzędziem w codziennej służbie funkcjonariuszy jest sprzęt transportowy.

Uroczyste przekazanie nowego radiowozu zakupionego dla słupskiej policji odbyło się przed Urzędem Miejskim w Słupsku. Kluczyki komendantowi podinsp. Mariuszowi Mejerowi wręczyła prezydent Słupka Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Zakup radiowozu był możliwy dzięki środkom Urzędu Miasta w Słupsku i Komendy Głównej Policji.

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska i komendant słupskiej Policji podinsp. Mariusz Mejer" on Spreaker.