Nowy spektakl na deskach Nowego Teatru w Słupsku

2023-03-15 18:02
Alicja w krainie czarów w Słupsku
Autor: materiały prasowe

Nowy spektakl pojawi się na deskach Nowego Teatru w Słupsku. Będzie to opowieść o „Alicji w Krainie Czarów”. Aktorzy będą grać, śpiewać i tańczyć, bo historia o dojrzewaniu tym razem zostanie podana w formie musicalu.

- „Alicja w Krainie Czarów” to z jednej strony baśń dla dzieci o przygodach zagubionej w fantastycznym świecie dziewczynki. Z drugiej, surrealistyczna opowieść o dojrzewaniu. O tym, co dzieje się z ciałem, duszą, rozumem i emocjonalnością młodej istoty, która przestaje być dzieckiem i zamienia się w dojrzewającą dziewczynę. Zaskakujące jak – patrząc pod tym kątem – wielowymiarowe stają się te przygody

- czytamy na stronie Nowego Teatru. Wybitny tekst Lewisa Carolla na potrzeby tej realizacji przełożył reżyser widowiska Wojciech Kościelniak. Muzykę do piosenek skomponował Mariusz Obijalski. W obsadzie jest siedmioro aktorów, częściowo wyłonionych w drodze castingu. Są to: Kacper Bocek, Jowita Kropiewnicka, Wojciech Marcinkowski, Katarzyna Pałka, Joanna Pasternak, Aleksandra Rowicka, Jan Sielicki, Magdalena Skorupska, Dawid Suliba. Muzycznie przygotowała ich Ren Gosławska, a choreografię ułożył Mateusz Pietrzak. Scenografię do przedstawienia stworzyła Iwona Bandzarewicz.

Przygody Alicji przyjmują formę „opowieści drogi”. Kłopoty rodzinne wywołują jej nieoczekiwaną podróż ku przyszłości. Klucząc w fantastycznym świecie podświadomości dziewczynka spotyka „duchy” dorosłości. Dzieckiem już nie jest, a panną jeszcze się nie stała. Znajduje się w niezrozumiałym dla siebie miejscu i czasie, gdzie w pełni nie działają prawa ani jednej ani drugiej strony, a jednocześnie w pewnym stopniu obie siły są obecne. To czas rozpoznawania świata i siebie w jego nowym, nieoczekiwanym kontekście.

Premiera „Alicji w Krainie Czarów” już w najbliższą niedzielę, 19 marca. Dokładny opis spektaklu na stronie Nowego Teatru w Słupsku.

Listen to "Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku" on Spreaker.