Od 1 czerwca drożej w autobusach i na parkingach w Koszalinie

2022-05-31 22:33
mzk Koszalin
Autor: materiały prasowe

1 czerwca wchodzą w życie nowe- wyższe ceny w komunikacji miejskiej w Koszalinie. Kierowców natomiast dotkną nie tylko ceny paliw na stacjach benzynowych, ale też większe opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Stawki za parkowanie wzrastają o 20 proc., a ceny biletów MZK o przeszło 30 proc.

Od jutro (1 czerwca) normalny bilet jednorazowy, 30- minutowy nie będzie kosztował już 2,90 zł. Każda osoba, korzystająca z miejskich autobusów w Koszalinie, której nie przysługują żadne zniżki, ani darmowe przejazdy, będzie musiała zapłacić za bilet 3,80 zł. O 45 gr więcej trzeba będzie zapłacić także za jednorazowy bilet ulgowy. Wzrastają również ceny biletów okresowych. Szczegóły można sprawdzić tutaj.

Jeżeli ktoś posiada zakupione wcześniej jednorazowe bilety, to niestety jutro stracą one ważność.

1 czerwca zmieniają się także opłaty w strefie płatnego parkowania-będą oczywiście wyższe. Za pierwsze pół godziny zapłacimy o 20 groszy więcej, a za pierwszą godzinę - o 40 groszy. Nowy cennik przewiduje 1,20 zł za pierwsze pół godziny parkowania, 2,40 zł za pierwszą godzinę parkowania, 2,80 zł za drugą godzinę parkowania, 3,30 zł za trzecią godzinę parkowania, 2,40 zł za czwartą i każdą następną godzinę parkowania. W życie wchodzą także nowe stawki abonamentowe. Szczegóły na stronie ZDiT w Koszalinie.