Ogrody deszczowe już wkrótce powstaną w Słupsku

2022-09-21 17:12
Ogród deszczowy w Lesznie już gotowy
Autor: hak, Radio Eska

Ogrody deszczowe mają być rozmieszczone na terenie całego Słupska i zapobiegać lokalnym podtopieniom. Zaplanowano nasadzenia 110 nowych drzew, ponad 16 tysięcy krzewów, 21 tys. bylin i kilku tysięcy traw ozdobnych.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku otworzył oferty przetargowe i już wie, że są chętni na wykonanie sześciu zaplanowanych ogrodów deszczowych. W dodatku ich oferty mieszczą się w budżecie, który miasto może przeznaczyć na tę inwestycję.

Budowanie ogrodów deszczowych polega na stworzeniu warunków zagospodarowania wód opadowych w tym miejscu, gdzie one powstają.

-Obrazowo mówiąc, inwestycja polega na tym, że wodę, która teraz płynie jezdnią lub chodnikiem i wpada do kratki kanalizacji deszczowej, kierujemy na tereny zielone

-mówi Tomasz Orłowski, wicedyrektor ZIM-u.

Ogrody deszczowe powstaną przy placu Dąbrowskiego, a także przy ulicach Sobieskiego, Grunwaldzkiej, Szczecińskiej, Grottgera i Paderewskiego. Ich utworzenie kosztować będzie trzy miliony złotych. Zarząd infrastruktury Miejskiej jest w trakcie wyboru wykonawcy inwestycji, która ma zakończyć się w ciągu 120 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Cały teren zielony ma zająć ponad 1 200 m kw powierzchni.

Listen to "Tomasz Orłowski, wicedyrektor ZIM-u o ogrodach deszczowych" on Spreaker.