Organizacje Pozarządowe mogą otrzymać rekompensatę na zakup ogrzewania swojego lokalu

2022-09-29 15:29
Kobieta odkręca grzejnik
Autor: Getty Images Podwyżka ceny ciepła. Władze Krakowa podały, o ile MPEC podwyższy stawki

Organizacje Pozarządowe mogą otrzymać rekompensatę na zakup ogrzewania swojego lokalu. Podobnie jak gospodarstwa domowe, instytucje użyteczności publicznej mogą liczyć na częściowe pokrycie kosztów ciepła wobec przedsiębiorstw ciepłowniczych na zasadzie rekompensaty dla nich. Najistotniejsze jest teraz złożenie oświadczenia w terminie.

Warunkiem koniecznym, aby rekompensatę otrzymać jest złożenie oświadczenia do lokalnego sprzedawcy ciepła np. w Koszalinie do MECu. Czasu na te formalności jest mało. Termin upływa 11 października.

-Jeżeli mamy lokale z zasobów ZBM-u, czy lokale prywatne, oficjalnie przeznaczone na siedziby naszych organizacji, to możemy na takie rekompensaty liczyć. Jest specjalne oświadczenie, które musimy złożyć do 11 października i wtedy taka rekompensata przysługiwać nam będzie przez cały sezon grzewczy, czyli od października do końca kwietnia. W momencie, kiedy stawki będą rosły ponad wyznaczone granice, nam ta ulga będzie przysługiwać. Algorytm wyliczania tych rekompensat jest na tyle skomplikowany, że ciężko jest powiedzieć jakie to będą oszczędności, ale na pewno one będą

- mówi Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej, która służy pomocą wszystkim organizacjom pozarządowym w załatwieniu tej sprawy.

Najistotniejsze jest teraz dotrzymanie terminu, bo jeśli do 11 października oświadczenie nie zostanie złożone, nie będzie możliwości otrzymania rekompensaty.

Więcej informacji dostępnych na stronie pracowniapozarzadowa.pl

Listen to "Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej" on Spreaker.