Ostatnia szansa na rekolekcje wielkopostne

2023-03-31 16:22
Rekolekcje wielkopostne
Autor: Pixabay/michelmondadori

Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie zaprasza w Wielkim Tygodniu na Rekolekcje Ostatniej Szansy. To nauki dla tych, którzy nie zdążyli uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w swoich parafiach. Wygłosi je ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

-Wielki Post jest czasem, kiedy mamy przygotować nasze serca na Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Po ludzku może wydawać się, że Wielki Post już przeminął, że może nic nie zrobiłem, że postanowienia które miałem na początku stały się fiaskiem, natomiast nawet w tych ostatnich, ale najświętszych dniach, w Wielkim Tygodniu Pan Jezus może przygotować nasze serca na spotkanie z Nim. Może się to stać właśnie przez pryzmat Rekolekcji Ostatniej Szansy

- mówi o idei Rekolekcji Ostatniej Szansy brat Franciszek z Domu Miłosierdzia Bożego.

Listen to "brat Franciszek z Domu Miłosierdzia Bożego" on Spreaker.

Rekolekcje Ostatniej Szansy, od 2 do 4 kwietnia w kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego będzie głosił bp Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Nauki rekolekcyjne będą odbywały się podczas Mszy św. o godz. 19.00. Biskup podkreśla, że chce je przeżyć razem z wiernymi:

-Chcę nie tylko wygłosić te rekolekcje, ale wybieram się na niej, bo chcę je przeżyć i mam nadzieję też, że Wasza obecność i towarzyszenie w przeżywaniu rekolekcji, będzie też dla mnie źródłem bardzo głębokich przeżyć. Chociażby z tego powodu, że pozwoli mi jeszcze bardziej, będąc od niedawna w tej diecezji, w niej się zakorzenić, ale też przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

Listen to "bp Zbigniew Zieliński" on Spreaker.