Ozdabiali bombki w szczytnym celu

2022-12-19 13:04

Można było własnoręcznie pomalować bombki, wypalić w piecu i zabrać do domu, aby udekorować nimi choinkę. W jednym z centrów handlowych w Koszalinie wolontariusze hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie zorganizowali akcję, której celem było zebranie funduszy na działalność placówki. W dwa dni udało się wykonać ponad 200 bombek.

W CH Forum można było własnoręcznie ozdobić bombki i wesprzeć koszalińskie hospicjum

i

Autor: MK/ Archiwum prywatne W CH Forum można było własnoręcznie ozdobić bombki i wesprzeć koszalińskie hospicjum

- Korzystając z uprzejmości dyrekcji Centrum Handlowego zorganizowaliśmy warsztaty malowania bombek. W sobotę i niedzielę odwiedziło nas kilkaset osób. Wystarczyło wrzucić datek do puszki i samemu udekorować bombkę. Sytuacja koszalińskiego hospicjum jest zła i każda tego typu akcja to okazja do wsparcia naszych pacjentów – powiedziała Radiu Plus Teresa Krysztofiak z hospicjum.

W koszalińskim hospicjum przebywa obecnie 20 pacjentów. Pod opieką hospicjum domowego jest ponad 50 pacjentów. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć placówkę, to informacje, jak to zrobić można znaleźć na stronie hospicjumkoszalin.pl.

Listen to "Ajcja charytatywna na rzecz hospicjum w Koszalinie" on Spreaker.