Parki w Karlinie przechodzą rewitalizacje

2022-06-24 15:57
Prace w parku przy ul. Nadbrzeżnej w Karlinie.
Autor: gmina Karlino Prace w parku przy ul. Nadbrzeżnej w Karlinie.

To małe miasto, a ma aż cztery parki. W Karlinie zabytkowy park dworski przy ul. Waryńskiego nie tak dawno został zrewitalizowany, w dwóch kolejnych trwają prace modernizacyjne, a ostatni czeka w kolejce.

W Karlinie trwa rewitalizacja dwóch kolejnych parków: przy ul. Nadbrzeżnej i ul. Parkowej. Prace w parku przy ulicy Nadbrzeżnej powoli dobiegają końca- oprócz nowych nasadzeń, wykonano tam elementy małej architektury, nowe nawierzchnie alejek, siłownie plenerową i schody terenowe. A jakie zmiany czekają teren przy ul. Parkowej?

-W tym parku, podobnie jak przy ul. Waryńskiego, chcemy także kilka najcenniejszych drzew podświetlić. Powstania tam duża rabata kwiatowa, atrakcyjny plac zabaw, nowe ścieżki, alejki i place, schody terenowe i stojaki na rowery. W planach jest także utworzenie trasy spacerowej w koronach drzew, ale na wysokości 40 cm, tak aby było to bez nadzoru bezpieczne dla małych i dużych użytkowników

-mówi burmistrz Karlina Waldemar Miśko.

Rewitalizacja parków przy ul. Parkowej i Nadbrzeżnej w Karlinie realizowana jest w ramach większego projektu, którego liderem jest Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 22 miliony złotych, z czego 85% to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Ostatni karliński park, który wymaga modernizacji to teren między ulicą Koszalińską a ulicą Moniuszki, gdzie znajduje się stary amfiteatr. Gmina kilka lat temu wykonała już projekt tego parku, ale wymaga on aktualizacji. Ma ona uwzględniać także modernizację amfiteatru. Burmistrz podkreśla, że potrzebne będą na realizacje tego zadania duże środki finansowe i wsparcie z funduszy unijnych.

Listen to "Burmistrz Karlina Waldemar Miśko" on Spreaker.