Pielgrzymka rodzin na Górę Chełmską

2022-08-16 14:11
Ponad 4 tys. osób wzięło udział w 27. Pielgrzymce Rodzin na Górze Chełmskiej
Autor: MK Ponad 4 tys. osób wzięło udział w 27. Pielgrzymce Rodzin na Górze Chełmskiej

27. Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską w Koszalinie zgromadziła w poniedziałek przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej ok. 4 tys. pielgrzymów z całej diecezji.

Uroczystość odpustowa została zorganizowana jak zawsze w przypadającą 15 sierpnia uroczystość wniebowzięcia NMP. Mszę św. koncelebrowali bp. Zbigniew Zieliński oraz ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak.

- O rodzinę trzeba zadbać. Mnie bardzo uderzyło to, co powiedział jakiś czas temu papież Franciszek: żebyśmy się modlili, aby w czasach po nas były rodziny. Mamy czas jakiegoś kryzysu i to nie tylko kryzysu rodziny, ale człowieczeństwa. Mówiąc najprościej – do miłości trzeba dorosnąć – powiedział Radiu Plus biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Podczas uroczystości poświęcono i umieszczono w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej symbol Ducha św., który wcześniej peregrynował wśród rodzin w całej diecezji. Po Mszy św. gospodynie Góry Chełmskiej – siostry szensztackie, zorganizowały świąteczny piknik rodzinny.

Listen to "Pielgrzymka rodzin na Górze Chełmskiej" on Spreaker.