Pierwsze zawody na nowym skateparku w Słupsku

2022-06-03 15:38
skatepark
Autor: https://www.facebook.com/MiastoSlupsk/photos/?ref=page_internal

Zawody deskorolkowe odbędą się po raz pierwszy w Słupsku. Miejscem jutrzejszej rywalizacji będzie nowo wyremontowany Skatepark. Około 30 osób pochwali się swoimi umiejętnościami ekstremalnej jazdy.

Zawody, które odbędą się 4 czerwca na słupskim skateparku, będą podzielone na 3 kategorie: Under 16, Open i Girls. Czas konkursowego przejazdu będzie trwał minutę, a oceniana będzie technika wykonywanych trików.

-Im lepszy trik, tym będzie wyżej punktowany. Główny sędzia zawodów będzie z Polish Skate Federation, a inni sędziowie będą z okolic, prawdopodobnie jeden z Gdańska i jeden ze Szczecina. To nie będą mistrzostwa, tylko zawody jednorazowe pod patronatem Polish Skate Federation, czyli Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który kompletuje kadrę na olimpiadę

-mówi Magdalena Zarzycka ze Stowarzyszenia Sea Skateboarding Crew. Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 11.00. Wszyscy miłośnicy jazdy na deskorolce mogą spróbować swoich sił. Rywalizacja od godz. 12.30.

Listen to "Magdalena Zarzycka ze Stowarzyszenia Sea Skateboarding Crew" on Spreaker.

Remont Skateparku, na którym zostaną rozegrane zawody deskorolkowe, był realizowany w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego i kosztował blisko 700 tys. zł. Wykonawca w ramach realizacji robót zdemontował istniejące urządzenia, przebudował dotychczasowe schody pomiędzy górnym, a dolnym poziomem, wylał nową nawierzchnię, poprawione zostały krawężniki, system odprowadzenia wód opadowych do kanalizacji deszczowej oraz powstały nowe monolityczne urządzenia.

Po zakończeniu inwestycji skatepark w Słupsku oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania ekstremalnej jazdy na deskorolce, hulajnodze, czy rolkach. Zapewnia to gładka nawierzchnia i monolityczne przeszkody przeznaczone do nauki tricków, takie jak: bank, quarter, 2 grindboxy, 3 raile (hand rail, medium i small) i około 12 schodków.

Listen to "Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR-u" on Spreaker.