Pijany kierowca ze Słupska usłyszał wyrok: dożywotni zakaz prowadzenia samochodów

2023-02-02 11:43
Kolejny pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów
Autor: KMP Słupsk Kolejny pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów

Funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, od którego wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ustalili, że 21-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i po niespełna dwóch dniach odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa. Sąd wymierzył mu m.in. karę ograniczenia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Słupszczanin posiadał aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu, a 21-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez policjantów w Słupsku, gdzie usłyszał również zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Słupsku wymierzył 21-letniemu mieszkańcowi Słupska karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne (30 godzin miesięcznie), środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także świadczenie pieniężne w kwocie 10.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.