Policja w Koszalinie zabezpieczyła materiały wybuchowe i sporo narkotyków

2023-04-20 11:26
W garażu w Koszalinie mundurowi znaleźli materiały wybuchowe i narkotyki
Autor: KMP Koszalin W garażu w Koszalinie mundurowi znaleźli materiały wybuchowe i narkotyki

Koszalińscy kryminalni przeprowadzili akcję przeciwko mężczyźnie podejrzewanemu o posiadanie materiałów wybuchowych i narkotyków. Mundurowi zatrzymali 37-latka. Śledczy zabezpieczyli 700 gramów narkotyków i blisko 50 tysięcy złotych. W garażu przy ul. Wojska Polskiego ujawnili materiały wybuchowe, które zabezpieczają saperzy i antyterroryści.

To pierwsza taka akcja kryminalnych z koszalińskiej komendy. Gdy śledczy po przeszukaniu pomieszczeń ustalili z jak dużym procederem mogą mieć do czynienia, podjęli współpracę z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji w Szczecinie i Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym w Gdańsku. Dopiero po zebraniu informacji m.in. o dokładnej lokalizacji pomieszczeń, które zajmował podejrzewany mężczyzna, policjanci przystąpili do zatrzymania 37-latka.

Przedwczoraj kryminalni weszli do wynajmowanego garażu przez mężczyznę, W nim ujawnili 700 gramów amfetaminy, zabezpieczyli blisko 50 tysięcy złotych w gotówce i zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Wewnątrz natrafili na materiały wybuchowe. Na miejsce natychmiast wezwano pirotechników oraz pogotowie ratunkowe. Pirotechnicy nadal zabezpieczają materiały wybuchowe transportując je w bezpieczne miejsce celem neutralizacji. W miejscach przeszukań pracowali także policyjni technicy z koszalińskiej komendy.

37-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. Tam usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, posiadania, gromadzenia i wytwarzana materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, albo mienia w wielkich rozmiarach. Grozi mu do 10 lat więzienia.