Pomoc humanitarna ze Słupska do Turcji

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii
Autor: KG PSP Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Pomoc humanitarna trafi ze Słupska do poszkodowanej w wyniku trzęsienia ziemi Turcji. Akcję organizuje słupska fundacja Million Hearts. Jej wolontariusze zawiozą do Turcji paczki z darami, ale będą też nieść pomoc na miejscu, tam gdzie brakuje rąk do pracy.

Grupa wolontariuszy z fundacji Million Hearts, aby dotrzeć z pomocą humanitarną do Turcji musi przejechać prawie 4 tys. km. Wyruszą jeszcze w tym tygodniu. Wiozą jedzenie, koce, grzejniki, namioty.

- Clarissa to jedna czwarta naszej Fundacji, jest ona Turczynką i dlatego Turcja jest nam szczególnie bliska i pragniemy jej pomóc

-mówi Agnieszka Kowalczyk, dyrektor fundacji Million Hearts.

Do Turcji pojedzie grupa wolontariuszy nie tylko z Polski, ale także z innych krajów Europy, a nawet ze Stanów Zjednoczonych.

- Każdy z nas jest wykwalifikowany w innej dziedzinie. Są wśród nas medycy, strażacy, czy byli wojskowi, dlatego możemy pomóc w wielu miejscach. O tym gdzie jesteśmy potrzebni zdecyduje sztab kryzysowy w Turcji, z którym współpracujemy. Oni najlepiej będą wiedzieli, co jest im w danym momencie najbardziej potrzebne

- dodała Agnieszka Kowalczyk.

Minimalna kwota potrzebna fundacji na wyjazd do Turcji to 15 tys. zł. Tę sumę mają zapewnioną dzięki zagranicznemu darczyńcy. Jednak dalej zbierają środki, aby w Turcji móc reagować na bieżące potrzeby osób pokrzywdzonych w trzęsieniu ziemi.

Pomóc można, wpłacając pieniądze na konto fundacji: Fundacja Million Hearts, numer konta PL: 40 1600 1462 1749 7817 2000 0001 BNP PARIBAS lub przelew BLIK: +48 518 902 013.

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła już 41 tysięcy osób, a pomocy humanitarnej potrzebuje około 26 mln ludzi.

Listen to "Agnieszka Kowalczyk, dyrektor fundacji Million Hearts" on Spreaker.