Poradnia laktacyjna w słupskim szpitalu wznowiła działalność

2022-10-27 13:30
Poradnia laktacyjna w słupskim szpitalu wznowiła działalność
Autor: Materiały prasowe Poradnia laktacyjna w słupskim szpitalu wznowiła działalność

Poradnia laktacyjna, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wznawia działalność w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Poradnia dla mam karmiących i kobiet w ciąży działa przy oddziale ginekologiczno-położniczym.

Poradnia mieści się w gabinecie obok poradni neonatologicznej na I piętrze w bloku B kompleksu szpitala przy ul. Hubalczyków. Przyjmują w niej dwie położne pracujące na oddziale ginekologiczno- położniczym słupskiego szpitala, jednocześnie certyfikowane doradczynie laktacyjne – Gabriela Wólczyńska i Elwira Sykuła.  Na konsultacje z nimi nie jest wymagane skierowanie, a panie udzielają pomocy wszystkim pacjentkom ciężarnym i młodym mamom potrzebującym wsparcia w zakresie karmienia dziecka i pielęgnacji noworodka.

Poradnia działa dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki w godz. 14-18. W tym czasie można też rejestrować się na wizytę dzwoniąc pod nr tel. 59 84 60 172. W pilnych przypadkach, poza czasem pracy poradni, można rejestrować się wysyłając SMS na nr 789 832 476.  

- W poradni zajmujemy się m.in. edukacją laktacyjną, nauką dostawiania dziecka do piersi, oceną napięć u noworodka, ważeniem go, mierzeniem poziomu bilirubiny, leczeniem stanów zapalnych u mam karmiących piersią, ale też wspieramy rodziców karmiących pociechy mlekiem z butelki Pomagamy np. dobrać odpowiednie mleko, gdy u maluszka występują problemy z bólem brzuszka, czy dobrać odpowiedni dla dziecka smoczek.– mówi Gabriela Wólczyńska.

Doradczynie laktacyjne udzielają też wsparcia kobietom w ciąży w kwestii przygotowania ich do karmienia piersią.

- Zależy nam, by panie spodziewające się dziecka, i te które już urodziły, miały w słupskim szpitalu kompleksową opiekę – przyznaje Anetta Barna-Feszak, wiceprezes szpitala. – Dlatego proponujemy im edukację w przyszpitalnej szkole rodzenia, opiekę wykwalifikowanego personelu na nowoczesnym oddziale ginekologiczno-położniczym, jak również wsparcie po porodzie przy opiece nad dzieckiem w poradni laktacyjnej.