Poślizg na budowie węzła drogowego w Gorzebądzu i brakującej części obwodnicy Koszalina i Sianowa

2023-03-14 13:37
Trwają prace przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa
Autor: gov.pl Trwają prace przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa

Z poślizgiem czasowym zostanie oddany do użytku kierowców węzeł drogowy Sianów – Zachód w Gorzebądzu. Pierwotnie w planach miał zostać uruchomiony w połowie marca, okazuje się jednak, że gotowy będzie dopiero pod koniec maja br. Także z opóźnieniem zostanie otwarta ostatnia część budowanej obwodnicy Koszalina i Sianowa.

- Wystąpiły pewne problemy z kanalizacją na budowie tego obiektu. Zostanie on oddany do użytku jeszcze przed wakacjami, co wyprowadzi ruch tranzytowy z Sianowa. Jeśli chodzi o budowę ostatniego odcinka obwodnicy, to najwięcej problemów stwarza budowa 800-metrowej estakady, jednak i tam prace są mocno zaawansowane. Przewidujemy, że ten odcinek trasy S6 zostanie oddany do użytku na przełomie roku, lub w pierwszej połowie przyszłego roku – powiedział Radiu Plus rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie, Mateusz Grzeszczuk.

Cała obwodnica Koszalina i Sianowa to trochę ponad 21 km i miała być gotowa już w 2018 roku. Wspomniane problemy geologiczne spowodowały, że konieczny był nowy projekt i nowy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Od jesieni 2019 roku dostępne dla kierowców są odcinki tej trasy od węzła Bielice do węzła Koszalin Wschód oraz końcowy fragment od węzła Sianów Wschód.

Listen to "Mateusz Grzeszczuk, GDDKiA w Szczecinie" on Spreaker.