Poznaliśmy laureatów tegorocznej nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża

2022-09-07 10:31
Nagroda im. kard. nom. Ignacego Jeża
Autor: Karolina Pawłowska "Gość niedzielny"

Wśród wyróżnionych konserwator zabytków, parafialny zespół Caritas ze Słupska i koszaliński Dom Miłosierdzia Bożego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku w Filharmonii Koszalińskiej.

Kapituła Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża "Radość płynie z Nadziei" postanowiła w tym roku nagrodzić za praktyczne odczytywanie i realizację zawartej w ewangelii rzeczywistości Miłosierdzia, która była obecna w życiu patrona nagrody Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku. Uhonorowane zostanie także koszalińskie Stowarzyszenie „Dom Miłosierdzia Bożego” za praktyczne wcielanie w życie dzieła Miłosierdzia Bożego. Natomiast konserwator zabytków Krystyna Bastowska otrzyma nagrodę za wytrwałą i konsekwentną pracę na rzecz podtrzymania dziedzictwa kulturowego oraz za zaangażowanie w utrwaleniu tradycji chrześcijańskich.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę, 16 października, podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej.

Nagroda im. kard. nom. Ignacego Jeża "Radość płynie z Nadziei" została ustanowiona przez biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz diecezjalną Caritas. Przyznawana jest od 14 lat.

Kapitułę nagrody tworzą: biskup Edward Dajczak, Ryszard Pilich, ks. Łukasz Gąsiorowski i ks. Tomasz Roda.