Poznaliśmy wyniki Słupskiego Budżetu Obywatelskiego

2022-10-25 18:37
Autorzy zwycięskich projektów w Słupskim Budżecie Obywatelskim 2023
Autor: Facebook Słupsk Autorzy zwycięskich projektów w Słupskim Budżecie Obywatelskim 2023

14 projektów przeszło do realizacji w Słupskim Budżecie Obywatelskim. To 8 projektów społecznych i 6 zadań infrastrukturalnych, w tym cztery lokalne, jedno szkolne i jedno ogólnomiejskie.

Wśród zadań infrastrukturalnych ogólnomiejskich, jak i w całym Słupskim Budżecie Obywatelskim 2023 najwięcej głosów słupszczan, aż 7359, zdobył projekt „Klasztorne Stawy spacerowo i sportowo”.

-Ma być ścieżka zdrowia do joggingu, mają być ławeczki. Altanka ma być zrobiona lepiej, aby tam też można było odpoczywać. Bardzo się cieszę, że mój pomysł spodobał się mieszkańcom

-opowiada o projekcie jego autorka Jadwiga Bekier.

Listen to "Jadwiga Bekier, autorka projektu „Klasztorne Stawy spacerowo i sportowo”" on Spreaker.

Jeśli chodzi o zadania społeczne, to tutaj najwięcej Słupszczan zagłosowało na „Wakacje na Bulwarach”, na drugim miejscu pod względem liczby uzyskanych głosów znalazł się piknik rodzinny „Razem weselej”, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, a na trzecim miejscu projekt „Rzeka pełna dźwięków czyli bulwarowy clubbing”.

-Jest to wyjście z muzyką w przestrzeń Bulwarów, które są jeszcze smutne. Muzyka ma zachęcać do wspólnego spędzania czasu wszystkich mieszkańców, ma sprzyjać relaksowi. Będzie grana na żywo przez całe wakacje, w każdy piątek, od godz. 18 do 22, tak żeby nie zakłócać ciszy nocnej

-mówi pomysłodawczyni Monika Hanuszewicz.

Listen to "Monika Hanuszewicz, autorka projektu „Rzeka pełna dźwięków czyli bulwarowy clubbing”" on Spreaker.

Pozostałe projekty społeczne to: Szachy! I wszystko w Słupsku latem gra”; „Odważna i zdrowa na obcasach - zajęcia sportowe i warsztaty dietetyczne dla kobiet”; „Mogę wszystko - amatorski turniej MMA w Słupsku”; „Rodzinny piknik oraz bieg z Ekonomikiem”; „Matematyczne smaki - warsztaty kulinarne z elementami matematyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku”.

Zwycięskie zadania infrastrukturalne lokalne to: „IX etap Parku im. Witkacego i III etap Parku przy ul. Riedla, okręg 1”; „Bezpiecznie do szkoły - budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy szkole Podstawowej nr 3, na ulicy Banacha, okręg 2”; „Bezpiecznie i przyjemnie na Zatorzu etap II, okręg 2”; „Szybko, wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łady-Cybulskiego Bohaterów Westerplatte oraz poprawa bezpieczeństwa na sąsiadującym przejściu dla pieszych, okręg 4”.

Zadanie infrastrukturalne szkolne, które zostanie zrealizowane to „Strefa gier i zabaw z zakątkiem roślinnym” przy Szkole Podstawowej nr 6.

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska SBO" on Spreaker.

W tegorocznym głosowaniu w Budżecie Obywatelskim wzięło udział rekordowo dużo mieszkańców, bo aż 24 tys. osób. Rok temu było ich trzy razy mniej.

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska o głosowaniu" on Spreaker.

Miasto Słupsk na realizację 14 zwycięskich zadań przeznaczy łącznie blisko 3 miliony złotych.