Prezydent Słupska zwolniła w trybie natychmiastowym dyrektora ZIM-u

2022-12-02 13:35
Ratusz w Słupsku
Autor: www.igizns.slupsk.pl Słupsk

Jarosław Borecki nie jest już dyrektorem Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Został zwolniony po piśmie radnej Renaty Stec, w którym opisano możliwy konflikt interesów między jego dodatkowymi zajęciami zarobkowymi, a wydawanymi w imieniu miasta decyzjami ZIM.

Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zwolniła dyrektora w trybie natychmiastowym. Poinformowała o tym podczas specjalnej konferencji prasowej:

-Każdy może poza godzinami pracy świadczyć usługi w zakresie dodatkowego zarobkowania. Pracodawca ani nie wyraża zgody, ani nie musi o tym wiedzieć. Natomiast w tym wypadku, dyrektor Jarosław Borecki przyjął pewną usługę do wykonania, która okazała się być w kolizji z decyzjami, które on podejmuje jako dyrektor jednostki miejskiej. Ta kolizja skutkuje rozwiązaniem umowy o prace w trybie natychmiastowym.

Listen to "Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka cz. 1" on Spreaker.

Obowiązki dyrektora ZIM-u pełni teraz Tomasz Orłowski, dotychczasowy wicedyrektor tej spółki. Drugim wicedyrektorem będzie Alina Szpanowska-Karaś, która wygrała konkurs na to stanowisko. Obejmie je od 1 stycznia przyszłego roku. 

Listen to "Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka cz. 2" on Spreaker.