Producent „lewego” alkoholu w rękach policji

2023-04-07 9:35
Bimbrownik z Koszalina wpadł w ręce wymiaru sprawiedliwości
Autor: KMP Koszalin Bimbrownik z Koszalina wpadł w ręce wymiaru sprawiedliwości

50 litrów gotowego produktu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Koszalinie. Organizator stworzonej w amatorskich warunkach nielegalnej rozlewni już usłyszał zarzut.

Policjanci ustalili, że mężczyzna na terenie posesji zorganizował linię do produkcji alkoholu. Na miejsce udali się wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Koszalinie.

W pomieszczeniach gospodarczych mężczyzna przygotował wszystko to, co jest niezbędne do wytwarzania wysokoprocentowego trunku. Funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu etylowego składająca się z aparatu do destylacji oraz filtrów.

Łącznie w zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach zabezpieczonych zostało 50 litrów gotowego produktu alkoholowego.

Wszystkie ujawnione na posesji 50-latka produkty zostały zabezpieczone, a on sam jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut produkcji wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Kodeks Karny Skarbowy przewiduje za to karę do 3 lat pozbawienia wolności.