Radiowozy z nowym wzorem oznakowania wkrótce zasilą komendy województwa pomorskiego.

2022-11-24 14:47
Nowe radiowozy rozpoczną służbę w Pomorskiem
Autor: KMP Słupsk Nowe radiowozy rozpoczną służbę w Pomorskiem

Radykalne zmiany w oznakowaniu policyjnych radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością, która zwiększy bezpieczeństwo funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Zakup samochodów realizowany został w ramach zakupów współfinansowanych przez jednostki samorządów terytorialnych oraz policji. Cena radiowozu z nowym oznakowaniem wynosi 166 480,50 zł. Zakup floty był możliwy dzięki dofinansowaniu pół na pół, gdzie samorządy dopłaciły 65 tys. zł. do zakupu każdego z radiowozów.

W województwie pomorskim będzie 8 takich radiowozów. Nowoczesnymi autami będą jeździli policjanci z Gdańska, Słupska, Bytowa, Pucka i Wejherowa. W komendach powiatowych policji w Chojnicach, Kartuzach i Pucku służyć będą 3 radiowozy w całości sfinansowane przez samorządy.

Samochody Kia Sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany policji.