[RELACJA] Bp Zieliński: Życie jest dziś niekochane

2024-04-09 11:26
Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbyły się w tym roku w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbyły się w tym roku w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbyły się wczoraj w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Mszy św. przewodniczył bp diecezjalny Zbigniew Zieliński.

„Życie jest dziś niekochane”- mówił biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński podczas Diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, które odbyły się wczoraj w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Podczas Mszy św. ponad 100 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To zobowiązanie na dziewięć miesięcy do codziennej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Bp zachęcał do tej modlitwy, przekonując, że to ważne oręże w walce o życie najbardziej bezbronnych osób.

"44 miliony aborcji, 9 milionów osób, które umierały z powodu nowotworów, 2 miliony to osoby, które umarły z powodu AIDS. Najczęstszą przyczyną śmierci na kuli ziemskiej, jest śmierć pod sercem matki. Jak to brzmi? Dlatego właśnie tak ogromne znaczenie ma ta modlitwa, którą podejmujemy rok rocznie, dostrzegając dramat współczesnego świata, jakim jest aborcja i asystujemy poczętemu życiu, aby mogło się narodzić"- mówił bp Zbigniew Zieliński.

Listen to "Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia w Koszalinie" on Spreaker.
Ponad 100 osób podjęło wczoraj Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Ponad 100 osób podjęło wczoraj Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie

W Kościele katolickim wczoraj była obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym roku liturgiczne świętowanie tej uroczystości zostało przeniesione z 25 marca na 8 kwietnia, bo 25 marca przypadał na Wielki Poniedziałek. W tym dniu w wielu parafiach podejmowana jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W parafii mariackiej w Szczecinku do tej modlitwy zobowiązało się ponad 50 osób.

W diecezjalnych obchodach uczestniczyli także: diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Piotr Wieteska, kapelani szpitalni ze Słupska i Koszalina ks. Dawid Andryszczak i ks. Piotr Liwiński oraz dyrektor wydziału duszpasterskiego ks. Łukasz Gąsiorowski a także duszpasterz młodzieży ks. Krzysztof Szumilas. Dzień Świętości Życia obchodzony był także w Domu Samotnej Matki w Koszalinie, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. To miejsce, w którym schronienie otrzymują kobiety spodziewające się dziecka lub samotnie wychowujące dzieci, będące w kryzysowej sytuacji życiowej i bez wsparcia rodziny oraz ojców swoich dzieci. Przy Domu Samotnej Matki w Koszalinie działa "Okno życia".