[RELACJA] Festiwal Podróżniczy odbył się w Szczecinku

2024-03-25 15:40
Himalaista Krzysztof Wielicki
Autor: Alicja Górska Himalaista Krzysztof Wielicki

Gościem wydarzenia był Krzysztof Wielicki- legenda polskiego himalaizmu. Festiwal Podróżniczy w Szczecinku odbył się w piątek w kinie Wolność, a w sobotę na Zamku.

Krzysztof Wielicki- legenda polskiego himalaizmu był gościem Festiwalu Podróżniczego w Szczecinku. Wydarzenie to odbyło się w piątek w kinie Wolność, a w sobotę na Zamku. Krzysztof Wielicki opowiadał o swoich wyprawach, pokazując archiwalne zdjęcia i nagrania. Jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. W lutym 1980 roku wspólnie z Leszkiem Cichym dokonali pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest.

Listen to "Krzysztof Wielicki o wyprawie na Mount Everest" on Spreaker.
Izabella i Piotr Miklaszewscy opowiadali o swoich podróżach z psem
Autor: fb SAPiK Szczecinek Izabella i Piotr Miklaszewscy opowiadali o swoich podróżach z psem

O podróżach z czworonożnym przyjacielem Snupim podczas festiwalu opowiadali Izabella i Piotr Miklaszewscy. Pokonali 50 tys. km i 3 tys. mil morskich. Wspólnie odwiedzili prawie 40 krajów. Wszystko się zaczęło, gdy mieli 22 lata. Piotr kończył studia dziennikarskie na UW, a Iza szukała stałej pracy w zawodzie grafika komputerowego po ukończeniu szkoły w Holandii. Nie spodziewali się, że dzięki Snupkowi, którego adoptowali w 2010 roku, ich życie się tak zmieni. W Szczecinku opowiadali o swojej wyprawie do Ameryki Południowej. Planowana na rok podróż najpierw przemieniła się w próbę okrążenia świata bez użycia samolotu, potem w ich styl życia.

Listen to "Izabella i Piotr Miklaszewscy" on Spreaker.

Skąd pomysł na organizację festiwalu o takiej tematyce w Szczecinku? O tym organizatorka wydarzenia Lidia Pieńkos.

Listen to "Lidia Pieńkos, organizatorka Festiwalu Podróżniczego w Szczecinku" on Spreaker.
Lidia Pieńkos, organizatorka Festiwalu Podróżniczego w Szczecinku w rozmowie z Alicją Górską z Radia Plus
Autor: fb SAPiK Szczecinek Lidia Pieńkos, organizatorka Festiwalu Podróżniczego w Szczecinku w rozmowie z Alicją Górską z Radia Plus

Jutro w Radiu Plus Koszalin po godz. 18.00 w programie "Tu się dzieje" dłuższa rozmowa z Krzysztofem Wielickim. Będzie o odwadze, bez której trudno się wspinać, wielkim pragnieniu pisania historii, ale i woli życia.