[RELACJA] Tłumy odwiedzających na Bożonarodzeniowym Jarmarku Jamneńskim w Koszalinie

2023-12-11 12:08

Były występy podopiecznych Pałacu Młodzieży, warsztaty plastyczne oraz „żywa” szopka. Co na stoiskach?

Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński odbył się w niedzielę w Zagrodzie Jamneńskiej w Koszalinie. Były występy podopiecznych Pałacu Młodzieży, warsztaty plastyczne oraz „żywa” szopka. A na stoiskach ceramika, wyroby z drewna, maskotki wykonane na szydełku, a także biżuteria i mnóstwo smakołyków. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Koszalina i regionu.

"Fajnie, dużo ludzi jest, bo też jest dużo atrakcji, dużo stoisk, sporo się dzieje na warsztatach. Jest też żywa szopka, są trzy owieczki"- mówi Marek Rutkowski, jeden z wystawców na Bożonarodzeniowym Jarmarku Jamneńskim. Od pięciu lat zajmuje się wyrobami z drewna. Wykonuje zegary, lustra, deski do serwowania serów, wieszaki czy deski z cytatami motywacyjnymi oraz choinki i lampki. "Pracowałem wcześniej w korporacji, miałem etat, samochód, ale czegoś mi brakowało i na 50 urodziny zdecydowałem się na zmianę. Zostałem bezrobotny, żeby zaraz potem otworzyć własną pracownię. Praca z drewnem to moja pasja"- dzieli się Marek Rutkowski.  

Marek Rutkowski, jeden z wystawców na Bożonarodzeniowym Jarmarku Jamneńskim
Autor: Alicja Górska Marek Rutkowski, jeden z wystawców na Bożonarodzeniowym Jarmarku Jamneńskim
Listen to "Relacja z Bożonarodzeniowego Jarmarku Jamneńskiego" on Spreaker.

W Koszalinie jarmark bożonarodzeniowy od piątku na Rynku staromiejskim. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 11.00. W programie także występy wokalne, warsztaty oraz gry i zabawy dla dzieci. Ten jarmark potrwa do 22 grudnia. Szczegółowy program [TUTAJ]