Reportaż "Dokąd ta droga prowadzi?"

2022-07-29 14:46

Przeszli kilkadziesiąt kilometrów pieszo, podążając za żółtymi muszelkami. Coraz więcej pielgrzymów pojawia się na szlakach jakubowych, także w Polsce.

Podążali za żółtymi muszelkami, zamieszczonymi na drzewach czy znakach drogowych. Kilkanaście osób głównie z koszalińskiej Wspólnoty Emmanuel pielgrzymowało Pomorską Drogą Świętego Jakuba. Pielgrzymi wyruszyli w sobotę rano z Gdańska-Oliwy, by na poniedziałek w święto św. Jakuba dotrzeć do sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Gdańsku przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.

Więcej w reportażu Alicji Górskiej, zatytułowanym „Dokąd ta droga prowadzi?”.

Listen to "Reportaż "Dokąd ta droga prowadzi?"" on Spreaker.

Wspólnota Emmanuel zrzesza wiernych nie tylko w Polsce, ale także w różnych krajach Europy. Członkowie wspólnoty Emmanuel żyją, pracują, podejmują codzienne obowiązki jak każdy przeciętny człowiek. Należą do niej małżeństwa, osoby samotne. Każdy najpierw stara się wypełniać obowiązki zgodnie ze swoim stanem i sytuacją życiową. Wspólnota dotyczy głównie życia duchowego, wzajemnego dzielenia się wiarą i ubogacania nią innych. W miarę możliwości również wsparcia w życiu codziennym. Cechą wyróżniającą członka wspólnoty są tzw. Zobowiązania.