Rozliczając się z fiskusem można wesprzeć Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

2023-02-13 16:26
Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

W tym roku każdy, rozliczający się z Urzędem Skarbowym może przekazać na organizacje pożytku publicznego nie 1, a 1,5 procent podatku dochodowego. Wystarczy w odpowiednie miejsce w formularza PIT, wpisać numer KRS organizacji, którą chcemy wspomóc. Może to być Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, która m. in. prowadzi liczne placówki charytatywno-opiekuńcze.

W zeszłym roku, dzięki przekazaniu przez podatników 1 procenta podatku dochodowego, do diecezjalnej Caritas trafiło około 200 tys. zł. W tym roku odliczyć można na OPP 1,5 procent, co daje realne szanse na pozyskanie wyższej kwoty, która na pewno się przyda, ponieważ inflacja i wzrost cen towarów i usług nie omija diecezjalnej Caritas.

-Środki z odliczeń podatku dochodowego przeznaczamy na pomoc charytatywno-opiekuńczą, a w szczególności dofinansujemy nasze placówki, czyli: Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Kryzysowe, Bursa w Szczecinku, Kamienica opiekuńcza w Wałczu czy WTZ Leżenica i Sycewice, czy hospicjum w Darłowie. Te środki również są przeznaczane na działalność na rzecz mieszkańców naszej diecezji, którzy wnioskują o pomoc po pożarze, wypadku czy w jakiejś nagłej trudnej sytuacji materialnej

-mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dodatkowo z tych pieniędzy diecezjalna Caritas pomaga seniorom zakupić leki oraz przygotowuje kryzysowe paczki żywnościowe.

-Za każde 1,5 procent jesteśmy bardzo wdzięczni i prosimy o to, by wspierać Caritas ponieważ te pieniądze w całości są wydawane na potrzeby najbardziej potrzebujących diecezjan

- dodał ks. Łukasz.

Numer KRS Caritas, który jest potrzeby do rozliczenia podatku na jej korzyść to 0000 274 950. Szczegóły na stronie koszalin.caritas.pl w zakładce OPP.

Listen to "ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej" on Spreaker.