Różowa akcja w Koszalinie [PATRONAT]

2022-10-14 16:06
Organizatorki Marszu Różowej Wstążki w Koszalinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Organizatorki Marszu Różowej Wstążki w Koszalinie

„Różowe miasteczko” i Marsz Różowej Wstążki po raz pierwszy odbędzie się w Koszalinie. Wydarzenie ma na celu propagowanie profilaktyki raka piersi oraz zachowań prozdrowotnych. Uczestnicy będą mogli pozyskać przydatną wiedzę na temat dbania o zdrowie, skorzystać z warsztatów i wziąć udział w licznych konkursach.

W najbliższą sobotę od godz. 12.00 przed koszalińskim ratuszem pojawią się stoiska firm i organizacji,wspierających walkę z nowotworem, zaplanowano także panel dyskusyjny ze specjalistami m. in. psychoonkologiem, czy dietetykami. Na kilku stanowiska będą fantomy, na których będzie można nauczyć się samobadania piersi.

Na uczestników czeka także wiele konkursów z nagrodami, ceramiczne serca, różowe ciasteczka i zdrowe przekąski przygotowane przez Kuchnię Społeczną. Do tego zajęcia taneczne i zdobienie koszulek, a koszaliński artysta Cukin stworzy projekt muralu, tematyką nawiązujący do Marszu Różowej Wstążki, który na zakończenie wydarzenia o godz. 15.00 wyruszy sprzed ratusza i przejdzie ulicami miasta.

Na placu przed ratuszem będzie także stał autobus MZK, w którym na uczestników wydarzenia będą czekały inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Autobus pojedzie też w marszu, aby mogły wziąć w nim udział osoby, dla których pokonanie takiej trasy na własnych nogach byłoby zbyt trudne.

Przy każdym stoisku będą zbierane datki na rzecz koszalińskich Amazonek.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Plus Koszalin.

Listen to "„Różowe miasteczko” i Marsz Różowej Wstążki odbędą się w Koszalinie" on Spreaker.