Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

2022-11-14 13:18 Marcin Kieca
W koszalińskim Centrum Biznesu zorganizowano tzw. Chłopską grę, mającą uczyć przedsiębiorczości
Autor: MK W koszalińskim Centrum Biznesu zorganizowano tzw. Chłopską grę, mającą uczyć przedsiębiorczości

Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Organizowany jest od 2008 roku w 180 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej. Koszalińskie Centrum Biznesu, jak co roku zorganizowało z tej okazji kilka wydarzeń.

- Dzisiaj dla młodzieży z Koszalina zorganizowaliśmy tzw. Chłopską grę, mającą uczyć przedsiębiorczości. Także w tym tygodniu przygotowaliśmy kilka szkoleń, m.in. „ZUS- ulgi dla przedsiębiorców”, „Podatki i ZUS dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą”, czy szkolenie ABC przedsiębiorczości – powiedziała Radiu Plus Magdalena Skrzypek – Terlecka z Centrum Biznesu w Koszalinie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest również okazją do podkreślenia roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców.

Listen to "Tydzień przedsiębiorczości w Centrum Biznesu w Koszalinie" on Spreaker.