Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

2023-01-18 14:26
Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Autor: Materiały prasowe Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej zorganizowano kilka wydarzeń z udziałem biskupów. Nabożeństwa ekumeniczne odbędą się w Wałczu, Koszalinie, Pile i Świdwinie.

- Nie tylko katolicy, ale też prawosławni, protestanci modlą się tych dniach o jedność chrześcijan. W Credo wyznajemy wiarę w jeden powszechny i apostolski Kościół, ale modlimy się o to, aby chrześcijanie, którzy należą do różnych denominacji, różnych wspólnot, kościołów byli jednością – powiedział Radiu Plus ks. Janusz Bujak, referent do spraw ekumenizmu w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W niektórych miejscach inicjatyw jest tak dużo, że Tydzień Modlitw – wbrew swej nazwie – trwa kilka tygodni, a nawet miesiąc.

Listen to "ks. Janusz Bujak" on Spreaker.