Runda Drift Open w Koszalinie [ROZMOWA]

2022-08-11 14:21
W najbliższą sobotę i niedzielę w Motoparku w Koszalinie Drift Open
Autor: pixaby W najbliższą sobotę i niedzielę w Motoparku w Koszalinie Drift Open

Ponad 60 zawodników stanie na starcie koszalińskiej rundy Drift Open, która już w najbliższy weekend w Motoparku. Samochody, którymi startują często mają po 800 KM.

Drifting to jeden z najbardziej widowiskowych i jednocześnie najprężniej rozwijających się sportów motorowych na świecie. Swoimi korzeniami sięga przełomu lat 60 i 70 ubiegłego wieku, kiedy na krętych, górskich serpentynach w okolicach japońskiego Nagano zaczęły odbywać się pierwsze nielegalne wyścigi.

- Treningi zaczynają się już w piątek 11 sierpnia, natomiast same zawody to sobota i niedziela. Przyjadą zawodnicy z całej Polski, a także kilku z Czech i z Niemiec. Spodziewamy się świetnej imprezy w pełnym słońcu, bowiem prognozy mówią o typowo wakacyjnej pogodzie – powiedział Radiu Plus szef Motoparku w Koszalinie, Emil Bożek.

Pierwsze oficjalne zawody driftingowe odbyły się w Polsce w 2004 roku. Od tego czasu sport się mocno rozwinął. Drift Open w sobotę i niedzielę od godz. 10 w Motoparku przy ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie.

Listen to "Emil Bożek, szef Motoparku" on Spreaker.