Rusza ostatni cykl DKF „PROJEKCJA” w Słupsku przed przerwą wakacyjną

2024-06-03 17:26
dkf projekcja czerwiec 2024
Autor: materiały prasowe Kadry z czerwcowych produkcji, które zostaną pokazane w ramach DKF "Projekcja".

W czerwcu zaplanowano ostatni cykl Dyskusyjnego Klubu Filmowego „PROJEKCJA” imienia Grażyny Bożek-Szczepłockiej w Kinie Rejs w Słupsku. W tym miesiącu na propozycje DKF złożą się filmy gatunkowe, co raczej rzadko się zdarza w klubowej ofercie. Widzowie obejrzą kolejno thriller, film science-fiction, dokument oraz komedię.

Na pierwszy ogień idzie produkcja hiszpańska. “Do granic” to thriller psychologiczny rozgrywający się niemal całkowicie w jednym pomieszczeniu. Oto para, planująca rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych, zostaje zatrzymana na lotnisku przez służby imigracyjne. Przeciągające się przesłuchanie, niewygodne pytania i wychodzące na jaw sekrety mnożą wątpliwości i stawiają pod znakiem zapytania prawdziwą naturę relacji łączącej głównych bohaterów. Ten klaustrofobiczny film, zrealizowany przy pomocy minimalistycznych środków, dostarcza maksimum wrażeń. Będzie można go zobaczyć 6 czerwca.

W drugim tygodniu widzów czeka uczta francuska. “Królestwo zwierząt”, zdobywca aż pięciu Cezarów, jest historią z gatunku science-fiction. W niedalekiej przyszłości ludzkiej populacji zagraża epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Dotknięci chorobą ludzie stają się hybrydami: zaczynają upodabniać się wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Jedną z zarażonych osób jest żona głównego bohatera, który wraz z synem wyrusza na jej poszukiwanie. Pokaz 16 czerwca.

Nagrodzony Oscarem wstrząsający dokument “20 dni w Mariupolu” to kolejna czwartkowa propozycja (20 czerwca). Ten film to akt oskarżenia, z całą mocą ukazujący bezlitosne okrucieństwo wojny. Jego twórcą jest dziennikarz, który jako jedyny pozostał w tytułowym mieście i z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców okupowanego Mariupola. Film ten kino Rejs pokaże w ramach 22. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie i będzie to seans bezpłatny. Wejściówki są do odebrania w kasie kina Rejs.

Czerwiec zakończy film z południowo-amerykańskiego kontynentu. "Delikwenci" to nie tylko zdobywca Grand Prix na 23. MFF mBank Nowe Horyzonty, ale także jeden z niekwestionowanych przebojów ostatniego festiwalu w Cannes. Ta przezabawna, nieprzewidywalna, pełna fantazji i uroku opowieść rozpoczyna się jak dramat obyczajowy o sfrustrowanym monotonną egzystencją urzędniku, by nieoczekiwanie zamienić się w rasowy kryminał o napadzie na bank. Ten film w ramach DKF już 27 czerwca.

Seanse klubowe odbywają się w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze w czwartki o godzinie 18:00 i rozpoczynają się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę porozmawiać o filmach przy ciastkach i herbacie, kino zaprasza po pokazach na dyskusje do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet DKF "Projekcja" można nabyć wyłącznie w kasie kina. Kasa czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 14-18. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.