Rusza słupski Festiwal Miejsce Kobiet

2022-11-17 16:13
Festiwal Miejsce Kobiet
Autor: materiały prasowe

To wydarzenie organizowane przez kobiety, o kobietach, ale nie tylko dla nich. Jutro w Słupsku rusza 17. Festiwal Miejsce Kobiet. Jest to interdyscyplinarna impreza, której celem jest aktywizacja i integracja kobiet oraz okazja do dyskusji o wyzwaniach stojących przed kobietami.

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Miejsce Kobiet, obok pokazów filmów o szeroko pojętej tematyce kobiecej lub zrealizowanych przez kobiety, w planach jest także wernisaż wystawy Marty Kowalskiej pod tytułem „Mujeres Medicina - uzdrowicielki duszy”, koncert izraelskiej artystki Liron, spotkanie z aktorką Jowitą Budnik, pokaz filmu dokumentalnego „No make-up” i spotkanie widzów kina z reżyserką Moniką Konarzewską oraz warsztaty mindfulness, aromaterapii, wokalne i tańca intuicyjnego, a także plastyczne „Sztuka w kadrze”, po pokazie filmu „Frida Kahlo. Ikoniczna artystka”.

A jaki jest cel tych wszystkich działań?

-Chodzi o to, żeby uwrażliwić wszystkich na role kobiet w świeci i społeczeństwie, ale również wymienić się doświadczeniami i sprowokować dyskusje na ten temat. Zaczynamy 18 listopada, kończymy 27 listopada i ta data nie jest przypadkowa, ponieważ pokrywa się z z terminem międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”

-mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na stronie www.sok.slupsk.pl

Listen to "Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury" on Spreaker.