Są pieniądze na budowę drogi rowerowej Tychowo-Borzysław

2022-07-22 14:08
Są pieniądze na budowę drogi rowerowej Tychowo-Borzysław
Autor: Materiały prasowe Są pieniądze na budowę drogi rowerowej Tychowo-Borzysław

O ponad 3,5 km powiększy się sieć dróg rowerowych w gminie Tychowo. Do końca 2023 roku ma powstać trasa prowadząca z Tychowa do Borzysławia, wzdłuż DW 169. To inwestycja za 5,4 mln zł. Unijne wsparcie, które Urząd Marszałkowski przekazał z puli Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego, wynosi ponad 2 mln zł.

- To będzie wygodne, bezpieczne połączenie dwóch miejscowości. Zaprojektowane z myślą o rowerzystach, i pieszych - podkreśla wicemarszałek Tomasz Sobieraj. - Rozbudowując infrastrukturę rowerową na Pomorzu Zachodnim, realizujemy nie tylko duże projekty związane z głównymi trasami w regionie. Wspieramy również inwestycje lokalne, ważne dla danej gminy, oczekiwane przez mieszkańców.

Ścieżka rowerowa Tychowo - Borzysław ma powstać do końca 2023 r. Inwestycja jest na etapie przygotowania przetargu. Po wyłonieniu wykonawcy ekipy budowlane przystąpią do przebudowy 3,5-kilometowego odcinka DW 169. Projekt przewiduje wykonanie nie tylko nowoczesnego ciągu pieszo-rowerowego, ale również wykonanie zjazdów, przepustów i oświetlenia. Powstanie też kładka nad rzeką Liśnicą.

Umowa, którą w piątek podpisali Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i Burmistrz Tychowa Robert Falana, zagwarantowała unijne dofinansowanie inwestycji. Całkowity koszt projektu to prawie 5,4 mln zł Wsparcie, które Urząd Marszałkowskie przekaże z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, wynosi ponad 2 mln 150 tys. zł.