Senator Gawłowski wygrał w sądzie z TVP

2022-07-05 15:03
Senator Gawłowski wygrał w Sądzie z TVP
Autor: MK Senator Gawłowski wygrał w Sądzie z TVP

Koszaliński senator Stanisław Gawłowski wygrał proces z TVP. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał TVP przeprosić Gawłowskiego. Chodzi o materiał z 2018 roku, w którym padły nieprawdziwe informacje, jakoby w mieszkaniu polityka w Szczecinie działała agencja towarzyska.

TVP ma wyemitować przeprosiny przed głównym wydaniem "Wiadomości".

- Po pierwsze przed głównym wydaniem "Wiadomości" ma się pojawić plansza z ustalonym przez sąd tekstem przeprosin. Komunikat będzie emitowany całą minutę. Po drugie prezenter programu ma przeczytać treść przeprosin podczas trwania "Wiadomości". Nie ma mojej zgody na kłamstwa na mój temat w mediach – mówił podczas konferencji prasowej w Koszalinie senator Stanisław Gawłowski.

„Pierwszy krok w walce z PiSowską machnął kłamstw i pomówień zrobiony. TVPIS musi zaprzestać podawania kłamliwych informacji na mój temat. Dziękuje mecenasowi Romanowi Giertychowi za skuteczną obronę” - skomentował Stanisław Gawłowski na Twitterze.

Wiosną 2018 r. w TVP Info i programach informacyjnych TVP publikowano informacje, według których mieszkanie od wówczas sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej wynajmują kobiety zajmujące się prostytucją. Podobna informacja znalazła się także na stronie Radia Szczecin, z którego redaktorem naczelnym dalej sądzi się Gawłowski.

TVP ma zapłacić też zadośćuczynienie w wysokości 25 tys. złotych oraz pokryć koszty procesu. Senator zapowiedział, że całą kwotę przekaże na cele charytatywne.

Listen to "Senator Stanisław Gawłowski" on Spreaker.