Sianów pod okiem koszalińskich policjantów

2023-03-30 11:20
Sianów został podłączony do sieci policyjnego monitoringu
Autor: MK Sianów został podłączony do sieci policyjnego monitoringu

Sianów został podłączony do sieci monitoringu policyjnego w komendzie miejskiej w Koszalinie. To efekt współpracy sianowskiego samorządu z mundurowymi z Koszalina. Niezbędny sprzęt kupiła gmina.

- My od lat mamy monitoring miejski obsługiwany przez naszą Straż Miejską. Jednak strażnicy nie pracują całą dobę, poza tym w przypadku zdarzeń niebezpiecznych policjanci z Koszalina musieli do nas dotrzeć, zgrać odpowiednie nagrania i dopiero działać. Teraz to się zmieniło. To, że jesteśmy podłączeni do sieci monitoringu Komendy Miejskiej policji w Koszalinie znacznie przyśpieszy działania mundurowych. Nasze kamery to bardzo nowoczesny sprzęt i na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w Sianowie – powiedział Radiu Plus burmistrz Sianowa, Maciej Berlicki.

Obecnie na terenie Sianowa działa 19 kamer. Docelowo może ich działać nawet 30. Całkowity koszt kamer i łącza internetowego, który pokryła gmina Sianów to 5100 złotych. To jedyna oprócz Koszalina gmina, która jest obecnie podłączona do policyjnego monitoringu.

Listen to "Maciej Berlicki i Marcin Pilarczyk o monitoringu" on Spreaker.