Sierpień w drodze na Jasną Górę. Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę

2024-06-19 15:06
Rok temu ponad 220 pątników z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dotarło na jasnogórskie błonia.
Autor: ks. Wojciech Parfianowicz Rok temu ponad 220 pątników z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dotarło na jasnogórskie błonia.

Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę ze Skrzatusza na Jasną Górę. Pielgrzymi na pątniczy szlak wyruszą jak zwykle 1 sierpnia, a ich droga potrwa 13 dni. Każdego dnia ze śpiewem i modlitwą na ustach będą pokonywać około 30 km, aby dotrzeć przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej ze swoimi intencjami.

-Możemy zastanawiać się dlaczego mógłbym na tę pielgrzymkę wyruszyć. Globalnie w skali świata jest tak wiele spraw, które trzeba Panu Bogu powierzyć. Maryja prosi o modlitwę w intencji pokoju. Potrzebne są nam powołania do kapłaństwa i też w tych intencjach będziemy się modlić. Można w czasie pielgrzymki rozeznać, co mam w swoim życiu robić, w którą stronę pójść, co uczynić, ale są też intencje, w których człowiek ma świadomość tego, że swojego życia nie poukładał i doprowadziły do jakichś takich słabych momentów i chcę to swoje życie odbudować wobec Pana Boga i wobec drugiego człowieka. Modlitwa o męża, o żonę, o jakiejś wyzwolenie z nałogu w rodzinie. Każda sprawa jest godna i warta, by ją przedstawić Panu Bogu właśnie w drodze, a ostatecznie wypowiedzieć ją przed Cudownym Wizerunkiem na Jasnej Górze

-mówi ks. Marcin Kościński, koordynator 42. Pieszej Pielgrzymki diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ze Skrzatusza na Jasną Górę.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Przełoży się to na tematy konferencji w czasie tych rekolekcji w drodze. Będzie mowa m. in. o tym, że każdy jest członkiem Kościoła i tworzy tę wspólnotę, następnie co od niej otrzymuje i co może jej konkretnego dać od siebie.

Pielgrzymi będą wędrować w dwóch podgrupach 1 i 2, każda ze swoim przewodnikiem. Na czele grupy 1 stanie ks. Mateusz Chmielewski, a stworzą ją wierni z Koszalina, Darłowa, Mielna, Polanowa, Kołobrzegu, Białogardu, Gościna, Barwic, Drawska Pomorskiego, Świdwina, Połczyna-Zdroju, Słupska, Ustki i Sławna. 2 grupę z Czarnem, Miastka, Szczecinka, Bobolic, Wałcza, Trzcianki, Mirosławca, Piły i Jastrowia poprowadzi ks. Grzegorz Szymanowski.

W czasie trasy pielgrzymiej panuje porządek: jest modlitwa, śpiew, konferencja, czas dla brata i siostry, co 6-8 km jest odpoczynek. Codziennie jest wspólna Eucharystia oraz możliwość spowiedzi. Każdy dzień kończy się Apelem Jasnogórskim, w miarę możliwości rozbudowanym o wspólny śpiew i modlitwę. Noclegi przewidziane są w tym roku głównie w szkołach.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się przez stronę pielgrzymkikoszalin.pl.

Listen to "ks. Marcin Kościński, koordynator 42. Pieszej Pielgrzymki diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ze Skrzatusza na Jasną Górę" on Spreaker.