Słupscy seniorzy, którzy chcą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej muszą wyrobić Kartę Mieszkańca

2022-08-08 17:31
Słupska Karta Mieszkańca
Autor: https://www.facebook.com/S%C5%82upska-Karta-Mieszka%C5%84ca-104237072289932 Słupska Karta Mieszkańca

Od października Karta Mieszkańca będzie niezbędna dla słupszczan 70+, aby za darmo jeździli miejskimi autobusami. Czas na wyrobienie karty został wydłużony.

Władze Słupska początkowo zakładały, że dokument będzie wymagany już od września, ale po sprzeciwach mieszkańców, ten termin został przesunięty o cały miesiąc.

-Zasada wejdzie w życie od października, więc seniorzy mają jeszcze cały sierpień i wrzesień na wyrobienie Karty. Przy okazji chciałabym zaapelować, by seniorzy prosili o pomoc w założeniu Karty online swoje dzieci i wnuki. To trwa jakieś 10 minut i nie trzeba stać w kolejce

-mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch. Stacjonarnie seniorzy mogą złożyć wniosek o Kartę Mieszkańca w trzech punktach: w słupskim ratuszu, w Aktywatorze Startupów przy ul. Tuwima 34 oraz w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, przy ul Niedziałkowskiego 6. Czas oczekiwania na wydanie Karty Mieszkańca w formie fizycznej- plastikowej karty to około dwa tygodnie.

Listen to "Marta Makuch, wiceprezydent Słupska o Karcie Mieszkańca dla seniorów" on Spreaker.

Karta mieszkańca daje także dodatkową ulgę na bilety w komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży. Dokument dla swojej pociechy musi wyrobić rodzic. Tłumaczy Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Wydziału Współpracy i Promocji Urzędu Miejskiego w Słupsku:

-Rodzice potwierdzają wniosek swoim zeznaniem podatkowym, ale aby założyć dziecku Kartę w aplikacji, dziecko musi mieć swój własny adres mailowy. Jeśli nie ma, trzeba wnioskować o kartę fizyczną.

Listen to "Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Wydziału Współpracy i Promocji Urzędu Miejskiego w Słupsku" on Spreaker.

Słupską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba, która rozlicza się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Słupsku. Więcej na stronie www.slupskakarta.pl