Słupski MOPR dofinansuje likwidację barier komunikacyjnych oraz organizację wydarzeń dla osób niepełnosprawnych

2022-10-18 16:05
Laptop kosmos
Autor: SplitShire/Pixabay/cc0

Mieszkańcy Słupska mogą otrzymać od MOPR-u wsparcie na likwidację barier komunikacyjnych. MOPR może dofinansować także organizację wydarzeń sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Placówka czeka na wnioski.

Mieszkańcy Słupska mogą otrzymać od MOPR-u wsparcie na likwidację barier komunikacyjnych. Pomoc kierowana jest do osób niepełnosprawnych, które mają problemy w porozumiewaniu się ze społecznością lokalną. Za otrzymane środki mogą zakupić sprzęt, który im to ułatwi.

- My głównie dofinansowujemy zakup laptopa lub zestawu komputerowego, zdarza się, że jest to tablet, smartphone lub syntezator mowy, ale katalog sprzętu jest otwarty i wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie

-mówi Katarzyna Filipiak, wicedyrektor słupskiego MOPR-u. Wnioski można składać elektronicznie lub bezpośrednio w siedzibie Zespołu do spraw Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy ul. Jaracza 5 w Słupsku. Do końca roku MOPR ma do rozdysponowania ponad 50 tys. zł.

Listen to "Katarzyna Filipiak, wicedyrektor słupskiego MOPR-u" on Spreaker.

MOPR może dofinansować także organizację wydarzeń sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Tutaj wnioski mogą składać osoby prawne lub jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej, które mają co najmniej dwa lata doświadczenia w organizacji wydarzeń dla osób niepełnosprawnych.

-Dofinansowane mogą być na przykład wycieczki dla osób z niepełnosprawnością, warsztaty, działania integracyjne, wydarzenia kulturalne, które będą zrealizowane w przyszłym roku

-wyjaśnia Katarzyna Filipiak. Można uzyskać dofinansowanie do 60 procent kosztów przedsięwzięcia. Wzór wniosku dostępny jest na stronie MOPRu. Wypełniony dokument należy złożyć do 30 listopada także w siedzibie Zespołu do spraw Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy ul. Jaracza 5 w Słupsku.

Listen to "Katarzyna Filipiak, wicedyrektor słupskiego MOPR-u 2" on Spreaker.