Słupski szpital zaprasza na Dzień wcześniaka

2022-11-08 13:18
Słupski szpital zaprasza na obchody Dnia wcześniaka
Autor: Materiały prasowe Słupski szpital zaprasza na obchody Dnia wcześniaka

W sobotę 19 listopada Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wszystkich wcześniaków i ich rodziców na wspólną zabawę z okazji Dnia Wcześniaka. Dwugodzinne spotkanie odbędzie się w sali zabaw Planeta VIP w Słupsku.

Po pandemicznej przerwie słupski szpital powraca do organizacji corocznych spotkań dla wcześniaków oraz ich rodziców.

- To wyjątkowy dzień dla dzieci, które przyszły na świat za wcześnie, i dla personelu Oddziału Neonatologicznego i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej, który je leczy i się nimi opiekuje – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

- Neonatolodzy z naszego szpitala opiekują się tu dziećmi urodzonymi od 26 tygodnia ciąży. Niektóre maluszki spędzają oddziale po narodzinach nawet ponad dwa miesiące – informuje Anetta Barna – Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Na 10-łóżkowym oddziale neonatologicznym jest kompleksowy sprzęt do opieki nad takimi maleństwami, a ich rodzice mogą bez przeszkód przebywać z dziećmi, są angażowani przez personel w karmienie i pielęgnację dzieci. Od początku 2022 r. w słupskim szpitalu przyszło na świat 75 wcześniaków.

W tym roku pracownicy słupskiego szpitala będą obchodzić Dzień Wcześniaka w sobotę 19 listopada podczas wspólnego spotkania wcześniaków i ich rodziców w sali zabaw Planeta VIP przy ul. Banacha 2A w godz. 10.00 – 12.00. Nie zabraknie zabaw i tortu.