Słupski Zakątek z okazji pierwszej rocznicy działalności organizuje dzień otwarty

Pracownia Samodzielności ZAKĄTEK
Autor: mopr.slupsk.pl Pracownia Samodzielności ZAKĄTEK to przedsięwzięcie słupskiego MOPR-u

W ciągu roku skorzystało z tego miejsca ponad 80 dzieci. Słupski Zakątek świętuje pierwszą rocznicę działalności. Jest to mieszkanie, które spełnia wiele funkcji, przede wszystkim służy budowaniu dobrych relacji w środowisku rodzin zastępczych i samodzielności wśród ich wychowanków. W najbliższy czwartek każdy będzie mógł bliżej poznać to miejsce.

Pracownia Samodzielności Zakątek prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku jest przeznaczona dla rodzin pieczy zastępczej. Jest to miejsce wartościowego spędzania czasu wolnego, pozytywnej atmosfery, przyjaźni i rozwoju, a także przestrzeń dla wzmacniania więzi pomiędzy podopiecznymi a rodzicami zastępczymi poprzez inicjowanie wspólnych zajęć.

Dzieci spędzają w Zakątku swój czas wolny po szkole. Integrują się tam z innymi wychowankami z rodzin zastępczych. Tutaj też dzieci i młodzież uczą się samodzielności, niezbędnej dla ich dalszego życia w trakcie chociażby przejścia w dorosły wiek, za kilka lub kilkanaście lat. W ciągu roku skorzystało z tego miejsca ponad 80 dzieci z rodzin zastępczych i 30 dzieci z placówek socjalizacyjnych.

W najbliższy czwartek Zakątek będzie świętował pierwszą rocznicę działalności i każdy będzie mógł bliżej poznać to miejsce.

-26 stycznia zaplanowaliśmy część oficjalną, ale także dzień otwarty, na który zapraszamy wszystkich, a szczególnie zapraszamy rodziny zastępcze, ponieważ chcemy się wspólnie cieszyć z funkcjonowania i sukcesów Zakątka

- mówi Emilia Formela, koordynatorka pieczy zastępczej i pracownica Działu Pieczy Zastępczej słupskiego MOPR-u.

-Myślę, że to także dobra okazja, aby przyszły wszystkie osoby, które zastanawiają się, czy warto zostać rodzicem zastępczym. Mogą na miejscu porozmawiać i zobaczyć, czy może podjęłyby się tego wyzwania

-dodała wiceprezydent Słupska Marta Makuch. Rodzin zastępczych w Słupsku, podobnie jak i w całej Polsce, brakuje.

Pracownia Samodzielności Zakątek mieści się przy ul. Krasińskiego 7/2. Na dzień otwarty zaprasza już w ten czwartek od godz. 11.00.

Listen to "Marta Makuch, wiceprezydent Słupska i Emilia Formela z Działu Pieczy Zastępczej słupskiego MOPR-u" on Spreaker.