Słupszczanie mogą już oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim

2022-09-12 19:01
Słupski Budżet Obywatelski
Autor: materiały prasowe

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Słupskim Budżecie Obywatelskim. Przed mieszkańcami Słupska decyzja, na co zostaną wydane 3 mln zł z miejskiej kasy. Wybór jest duży, bo w tym roku pod głosowanie zostało poddanych aż 47 projektów, w tym zadania infrastrukturalne: ogólnomiejskie, lokalne i szkolne oraz zadania społeczne.

W tym roku mieszkańcy Słupska byli bardzo aktywni i zgłosili w sumie 64 pomysły na projekty do Budżetu Obywatelskiego. Ostatecznie, po ocenie merytorycznej do głosowania zakwalifikowano 47 wniosków.

-Porównując z latami ubiegłymi to w tym roku jest bardzo dużo pomysłów. Rok, czy dwa lata temu tych projektów było o około 20 mniej. Cieszymy się, że słupszczanie kolejny raz wierzą w ideę Budżetu Obywatelskiego i ciągle, albo chcą kontynuować coś co się sprawdziło, albo wymyślają nowe pomysł na te zadania. Prawie wszystkie to projekty, które będą służyły wszystkim mieszkańcom i będzie je można wykorzystać przy różnych akcjach

-mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Słupsku. Z 47 projektów 19 stanowią te społeczne, a pozostałe to zadania infrastrukturalne, które często są kolejnymi etapami projektów realizowanych w latach poprzednich. Nie brakuje jednak nowych pomysłów, jak np. budowa toru do zabawy zdalnymi samochodami.

Do głosowania w Słupskim Budżecie Obywatelskim jest uprawniony każdy z mieszkańców Słupska bez względu na wiek. Samo głosowanie jest bardzo proste i odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę slupsk.konsultacjejst.pl. Każdy może oddać głos na maksymalnie 6 projektów.

Jeżeli jednak ktoś nie ma dostępu do komputera czy Internetu, lub potrzebuje pomocy przy głosowaniu, może przyjść do Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Niedziałkowskiego 6 i tam skorzystać ze sprzętu i pomocy kompetentnych osób.

Głosowanie w Słupskim Budżecie Obywatelskim potrwa do końca września, a wyniki poznamy około 10 października.

Listen to "Monika Rapacewicz, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Słupsku" on Spreaker.